вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się niszczą i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wariant płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий